Hippy Radio

Radio.hippy.cz se rozhodně nesnaží suplovat již existující internetová rádia u nás. V současnosti playlist obsahujuje 385 kousků, v celkovém čase 2 dnů a sedmi hodin. Po většinu času hraje náhodný mix z playlistu. Ten se nesnaží být nijak vyhraněný. Zastoupeny jsou nejrůznější žánry od folku, přez punk a ska až po tekno.

Ne nepodstatnou částí vysílaného obsahu jsou dokumenty. Kromě odkazu T. Learyho, pacifizmu a světového míru, se snaží připomínat i nechvalné události kolem czechteku 2005.

Vlastní tvorba - rozhlasové hry a záznamy živých vstupů jsou už jen třešničkou na dortu, zdobeného možností hlasovat pro jednotlivé položky playlistu. Úspěšné jsou hrany častěji. Neúspěšné se zcela vyřazují. Skoro veškerý obsah je možné posouchat jako stream na výžádání po kliknutí na ikonku repráku nebo přímo stáhnout jako soubory ve formátu ogg vorbis.

Ikonka pro přehrání nemusí fungovat u souborů které mají v názvu nebo cestě znaky s diakritikou.

Důraz je ale kladen na to aby vše bylo svobodné z hlediska „autorských práv“. Tzn. že zde nenajdeme autory zastupovane OSA. Taktéž logo SNA napovídá, jakým směrem je výběr hudby orientován.

Jak poslouchat

Pro poslech Hippyrádia potřebujete dostatečně rychlé připojení a přehravač s podporou přehrávání ogg vorbis proudu (stream). Pro Wokna je to třeba známý Winamp.

Vysíláme nepřetržitě náhodně vybírané kousky z našeho Playlistu, obsahujcího veškeré Oggy, co jsou na hippy.cz ke stažení.

Poslouchat může tate začít kliknutím na adresu proudu: http://radio.hippy.cz:8000/hippy.ogg.m3u

Podpoř nás

Na svých stránkách

Náš slušivý banner Radio.hippy.cz na své stránky snadno umístíte pomocí tohoto kódu:

<a href="http://radio.hippy.cz/"><img src="http://zdendart.hippy.cz/soubory/radiohippy.jpg" width="398" height="58" border="0"></a>

Pošli nám svoji muziku

Je nezbytně nutné, aby všechny vysílané soubory byly naprosto v pořádku z hlediska autorských práv!

Staň se modrátorem

Abys mohl/a vysílat do Hippyrádia, potřebuješ několik drobností:

  • Dostatečně rychlé připojení k internetu
  • Mikrofon
  • Vysíladlo - povětšinou program. Pro chudáčky s Windows, je to Oddcast, který může fungovati jako plugin do Winampu. Seznam dalších prográmků, které je možné použít naleznete na stránkách Icecastu.
  • Server k kterému se připojujete: radio.hippy.cz
  • Port: 8000
  • Bod připojení: /live.ogg
  • A heslo, které obržíš po domluvě s námi

—-

Dokumenty

Rozhovory

Reportáže

Záznamy

Čtené texty

Muzika

Sem dávejte prosím odkazy na stránky odkud je momžné stáhnout nějakou muziku, názorově spřízněných kapel.

Jingly

Přirozeně, natočíme si vlastní a budou přehledně k naslechnutí zde

Externí odkazy